Wycieczki

hotel-zanzibar.pl

Wakacje w najciekawszych miastach Polski

Wybierając się na wakacje w Polsce, trzeba podziwiać nie tylko na krajobrazy, ale także kulturę miast lokowanych zarówno na prawie niemieckim, jak i polskim. Jeżeli chcemy kupować bilety wstępu do muzeów, pałaców, zamków, kościołów, parków, ogrodów, etc. musimy się liczyć z ogromnymi wydatkami. Ceny biletów obejmują przecież renowacje, rewitalizacje, modernizacje itd. Dla zagranicznych turystów kwoty te nie są wygórowane, ale dla kieszeni przeciętnie zarabiającego Polaka – tak. Czasami koszt wejścia nie jest współmierny do tego, co znajduje się w środku. Poza wydatkami na wejściówki, musimy liczyć się, że wakacje w centrum miasta to wysokie ceny noclegów i wyżywienia w hotelach. Ponadto w sezonie letnim są większe korki, pełno jest innych turystów, wewnątrz zabytków jest tłoczno i nie można się zatrzymywać na dłużej przy eksponatach, bo inni czekają. Kolejnym problemem są wspomniane już renowacje itp. Potrafią one zepsuć nawet najlepiej zorganizowaną wycieczkę, kiedy na drzwiach kościoła przeczytamy karteczkę: „zamknięte do dn. 30 sierpnia z powodu remontu elewacji”. Mamy wówczas ochotę i tak wejść do środka. Jak każdy rodzaj wyjazdów na wakacje, ten również ma swoje wady u zalety.

Wakacje w najciekawszych miastach Polski

Krótki felieton o pielgrzymkach

Według wikipedii pielgrzymka to podróż podjęta z pobudek religijnych do miejsc świętych. Czasami mam wrażenie, że to chyba najpopularniejsza forma wycieczki w naszym kraju. Miejsc świętych na pewno jest w Polsce niemało, a każdym stoi całkiem galanty budynek z krzyżem na szczycie. Nie jestem przekonany do pielgrzymowania. Nie mam w sobie pierwiastka pątnika bo mam swoje przekonanie na temat Boga. Jest wspaniała istotą, nie da się temu zaprzeczyć - wszechmocny, wszechwiedzący, jest „arcywszech” i nie ma tutaj ani krzty kpiny- zapewniam was o tym, strasznie się go boję i zdecydowanie nie chciałbym mu podpaść. Tak więc skoro jest najdoskonalszą istotą, która jest naszym stwórcom i wie o nas wszystko to powinien także wiedzieć, że w niego wierzymy. Na pewno też wie, że żałujemy za swoje grzechy, czy inne niecne występki, a koro wie, to jak dla mnie przynajmniej, wszystkie takie „wycieczki” nie mają zbytniej racji bytu. Oczywiście, nie twierdzę, że z ludźmi którzy uczęszczają na takie wyprawy są w jakiś sposób nierozgarnięte. Każdy ma prawo do swoich przekonań i należy to uszanować i na pewno nie można krytykować! Jednak ja, podążając za definicją która twierdzi, że pielgrzymka to podróż podjęta z pobudek religijnych do miejsc świętych, ze świętym spokojem i święcie przekonany skieruję kroki mojej wycieczki do baru, w którym ostatnio upiłem się tak, że cudem jest fakt iż jeszcze żyję- zaiste dla mnie to święte miejsce.

Krótki felieton o pielgrzymkach

Wakacyjna praca wielu

Wakacje są doskonałym czasem by wyjechać za granicę do sezonowej pracy. W czasie trwania tych dwóch lub też dla studentów nawet trzech miesięcy wakacji można z powodzeniem zarobić spore sumy pieniędzy. Niektórzy studenci nawet wyjeżdżają tak w każde wakacje i przez cały rok żyją z zarobionych pieniędzy. Nie każdy z nas może sobie jednak na to pozwolić. Dzisiaj jeśli nie ma się znajomości, a praca nie jest w stu procentach pewna i legalna, to lepiej nawet nie myśleć o wyjeździe. Bardzo wiele się obecnie słyszy o tym, jak młodzi ludzie zamierzali zarobić za granicą trochę pieniędzy przez wakacje, a skończyło się to olbrzymimi problemami i wylądowanie w obozach pracy. Każdy wakacyjny wyjazd powinien być bardzo dokładnie sprawdzany. Nie powinniśmy się na niego decydować zbyt pochopnie. Poza tym najlepiej jest wybierać te oferty, które można znaleźć w biurach pośrednictwa pracy lub też w regionalnych urzędach pracy. Wakacyjne zarobki bardzo kuszą i dla wielu osób są one po prostu jedynym źródłem utrzymania przez dalszą część roku. Jeśli rzeczywiście zamierzamy spędzić wolny czas na pracy, to sprawmy by ten czas nie był stracony. Wakacje mamy tylko jeden raz w roku i szkoda bezmyślnie z nich rezygnować.

Wakacyjna praca wielu