Wycieczki

hotel-zanzibar.pl

Wczoraj widziałem wieżę Eiffla, a Ty?

Udostępniane nam wycieczki wirtualne są bardzo ciekawą forma podróżowania oferowaną użytkownikom internetu już od kilku lat. Za pomocą odpowiednio połączonych ze sobą zdjęć danego miejsca, możemy, dosłownie, rozejrzeć się po okolicy. Siedząc w swoim ulubionym fotelu, biurku, czy nawet leżąc na łóżku możemy odwiedzić Pola Elizejskie, Big Bena, czy Golden Gate. Wszystko za sprawą internetu i grafików, którzy za pomocą aparatu, komputerów i swojej szerokiej wiedzy, pozwalają nam przejść się, na przykład, po posiadłości Williama Randolpha Hearsta czy Muzeum Narodowe w Wielkiej Brytanii. Jedyne co musimy zrobić podczas takiej wycieczki to kliknąć myszką w odpowiednie miejsce i gotowe. Możemy obejrzeć muzea, parki i ulice siedząc przed swoim komputerem! Oferta jest naprawdę szerokai przede wszystkim darmowa, a miejsc, które można zobaczyć tysiące, o ile nie miliony. Doznania nie są oczywiście tak głębokie i wspaniałe jak podczas prawdziwej, niewirtualnej wycieczki. Naturalnie brakuje w nich tej rzeczywistej możliwości obcowania z danym miejscem, a wszystko to jest nieco suche, jednak jest to jakiś malutki krok bliżej tego miejsca. Polecane osobom, których to niestety nie stać na rzeczywiste wybranie się w dany rejon.

Wczoraj widziałem wieżę Eiffla, a Ty?

A może do Tunezji?

Turyści, którzy chcieliby za niewielkie pieniądze spędzić niepowtarzalny urlop w Tunezji mogą skorzystać z popularnych ofert last minute. Imprezy oferowane do sprzedaży przez biura podróży w ostatniej chwili przed ich rozpoczęciem ulegają wyjątkowej obniżce kosztów w stosunku do ceny z oferty katalogowej. Ta forma sprzedaży usługi turystycznej jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla biur podróży, którzy do ostatnie chwili nie znaleźli wszystkich nabywców organizowanej usługi, jak i dla turystów, którzy za niewielkie pieniądze mają szansę odwiedzić egzotyczny kraj „zachodzącego słońca”. Znaczna obniżka cenowa usługi last minute nie wpływa na obniżenie jakości ani standardu programu polecanych wczasów w Tunezji. Na turystów decydujących się na ten rodzaj usługi tak samo jak na klientów biura podróży, którzy wykupili ofertę katalogową czekają luksusowe hotele znanych na całym świecie tunezyjskich kurortów wypoczynkowych takich jak Hammamet, Nabeul, Monastir czy Sousse. Gorący piasek czystych nadmorskich plaż, kąpiel w lazurowej morskiej wodzie, niepowtarzalna przyroda i tradycyjna kuchnia to gwarancje jakie dają wczasy polecane w ofercie last minute.

A może do Tunezji?

Autokarem, samolotem i z powrotem

W czasie jednego wyjazdu mogą być potrzebne zarówno bilety autokarowe, jak i bilety lotnicze. Bardzo często łączy się dwa środki transportu, przy czym najczęściej samolot służy dotarciu do odwiedzanego regionu, a autokar poruszaniu się po nim. Jeśli nie występują żadne problemy organizacyjne, takie połączenie jest bardzo wygodne. Bezpośrednio z terenu lotniska możemy być odebrani przez podstawiony autokar, który najpierw zawiezie nas do hotelu, a w kolejnych dniach będzie zapewniał transport do kolejnych odwiedzanych miejsc. Bilety autokarowe razem z biletami lotniczymi stanowią bardzo często elementy zakupionego w biurze podróży pakietu wyjazdowego, zawierającego oprócz nich nocleg, wyżywienie i bilety wstępu do odwiedzanych atrakcji – na przykład muzeów czy zabytkowych budowli. Pakiet taki objęty jest jedną ceną, jaką płaci dany turysta. Korzyścią dla klienta jest to, że nie ma potrzeby przejmować się żadną z podstawowych potrzeb wyjazdowych. Połączenie podróżowania samolotem i autokarem może także dotyczyć sytuacji, w której najpierw wykorzystywane są bilety autokarowe, a później dopiero lotnicze, gdy koniec wycieczki nie jest w tym samym miejscu, co jej początek.

Autokarem, samolotem i z powrotem