Wycieczki

hotel-zanzibar.pl

Wycieczki do państwa faraonów – zwiedzanie czy tylko sklepy?

Wycieczki do Egiptu polecane są przez wszystkie biura podróży nie tylko miłośnikom historii czy kultury starożytnej, ale także osobom pragnącym zrelaksować się w hotelu z basenem czy na safari na pustyni. Jednakże wielu z nas, lecąc samolotem do kraju nad Morzem Czerwonym, chce poznać chociaż w niewielkim stopniu kulturę starożytnego Egiptu. Wydawać by się mogło, iż oferowane przez biura podróży wycieczki, pozwalają w pełni zrealizować ten cel. Niestety, dla osób, które chociaż trochę interesują się wspomnianymi historią i kulturą, wycieczki z biura podróży nie spełnią ich oczekiwań. Powód jest bardzo prosty – wyjazdy fakultatywne są tak zorganizowane, by czasu na zwiedzanie było bardzo mało. Najgorsze jest jednak to, że o wiele więcej czasu poświęcane jest na zakupy w perfumeriach, co jest po prostu oburzające. Ponadto kompetencje przewodników są cokolwiek wątpliwe, gdyż nawet przeciętny uczeń liceum może zauważyć błędy w tym, o czym mówią przewodnicy. Niestety, piramid nie można odwiedzać na własną rękę ze względu na obostrzenia krajowe, mające na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa turystom. Dlatego wycieczki do Egiptu z biura podróży będą raczej oglądaniem sklepów.

Wycieczki do państwa faraonów – zwiedzanie czy tylko sklepy?

Co robić podczas wakacji nad morzem?

Wakacje nad morzem, w górach, czy nad jeziorem? Wyjeżdżający na wakacje dzielą się na zwolenników morza, gór i jezior. Każdy ma swoje powody dla których akurat ta forma spędzenia urlopu mu odpowiada. Wyjazd nad morze ma swoje wady i zalety. Przede wszystkim ważny jest wybór miejsca, w którym spędzimy nasze wakacje. Niestety większość nadmorskich kurortów jest w okresie letnim potwornie zatłoczona. Ulicami ciągną tłumy, które przechodzą od stoiska do stoiska z pamiątkami. Jeśli lubisz taką formę wypoczynku, w porządku. Jeśli zaś męczą cię tłumy, wybierz raczej coś mnie zatłoczonego. Na szczęście istnieją jeszcze miejscowości gdzie nie dotarł konsumpcyjny szał. Trzeba się jednak liczyć z tym, że w takich miejscach forma zakwaterowania będzie dużo mniej atrakcyjna, więc często zawieje nudą w deszczowy dzień. A co robić w wakacje nad morzem? Najprostszą formą jest wypoczynek na plaży, gdzie możemy się opalać, grać w piłkę a także oczywiście pływać w morzu. Dla tych bardziej aktywnych atrakcyjne wydadzą się wycieczki brzegiem morza, czy wycieczki rowerowe, po pięknych przymorskich lasach. W każdej nadmorskiej miejscowości można już teraz wypożyczyć rower.

Co robić podczas wakacji nad morzem?

Dojazd w terminie, powrót na czas

Wszystkie bilety autokarowe dają możliwość skorzystania z środka transportu i dotarcia do docelowego miejsca w określonym terminie. Dzięki temu, że wiemy ile najczęściej trwa podróż pomiędzy dwiema konkretnymi miejscowościami, możemy łatwo zaplanować sobie podróż i dopasować ją do grafiku naszych obowiązków zawodowych i innych. W takim planowaniu ważne jest, by wszystkie działania następowały po sobie w określonym porządku i czasie. Bardzo często, jeśli nabywamy bilety autokarowe, upewniamy się od razu, jak długo będzie trwała nasza podróż. Kursy najczęściej odbywają się według grafiku, trzeba jednak brać pod uwagę możliwe opóźnienia związane na przykład z utrudnieniami w ruchu drogowym. Czasem kwestia godziny czy dwóch opóźnienia nie zrobi nam większej różnicy, czasem może spowodować problemy z przesiadką w odpowiednim czasie i zachwiać harmonogramem podróży. Oczywiście sytuacje, na które pasażer i przewoźnik nie maja wpływu, jest ciężko przewidzieć, jednak można uwzględnić w planowaniu pewien czas „zapasowy”, możliwy do wykorzystania w razie potrzeby. Ważny jest dojazd w terminie, tak samo jak powrót na czas. Kupione bilety autokarowe mają nam obie te opcje zapewnić.

Dojazd w terminie, powrót na czas